رکورد تاریخی طلا در ایران و جهان
۱۳۹۹/۵/۱۵

به گزارش اخباربانک، همراه با به پایان رسیدن روز گذشته قیمت طلا به بالای 2000 دلار صعود کرده که یک رکورد بی سابقه تاریخی بود و با شروع امروز رشد طلا ادامه داشته و در این لحظه که این متن نوشته می شود هر انس طلا 2035 دلار می باشد.  بالا رفتن قیمت طلا تا این میزان و عدم توقف یا اصلاح در قیمت آن نشان از یک بحران اقتصادی تمام معنا را دارد. چاپ بی حد و مرز پول و تزریق پول در قالب بسته های محرک اقتصادی و البته ضعف بی سابقه دلار از جمله دلایل اصلی بالا رفتن قیمت طلا هستند.


در این شرایط دارایی های امن و به خصوص طلا از اهمیت بسیار بالا تری نسبت به دیگر دارایی ها برخوردار هستند. این دارایی ها می توانند در این شرایط اقتصادی سرمایه را حفظ کرده و افراد را از ورشکستگی نجات دهد.پیش بینی می شود که طلا همچنان به صعود خود ادامه داده و به سمت بالا حرکت کند. در حال حاضر بزرگترین سؤال این است که آیا بالاخره طلا در جایی خواهد ایستاد؟
نادر بذر افشان دبیرهیات مدیره  اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران گفت: امروز ( ۱۵ مرداد  ۹۹)  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، ربع سکه ۳  میلیون و ۱۷۰ هزار  تومان و سکه گرمی یک میلیون و  ۷۷۰ هزار  تومان داد و ستد شد.او افزود:همچنین قیمت هر اونس طلا  با افزایش در بازار‌های جهانی به  ۲هزار و ۳۰ دلار  رسید  و هر گرم طلای ۱۸ عیار به  مبلغ   یک میلیون و  ۱۰۰  هزار تومان معامله می‌شود.بذر افشان بیان کرد: در حال حاضر حباب سکه حدود ۷۰۰ هزار تومان است.او تصریح کرد: انس جهانی حدود  ۵۶ دلار نسبت به دیروز افزایش یافت علت کاهش حباب سکه در روزهای اخیر کاهش تقاضا در بخش خرید سکه است. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  نسبت به آخرین معاملات دیروز  با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی  همراه است.
نرخ سکه و طلا در۱۵ مرداد ۹۹
محصول                                           نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید           ۱۱.۴۲۰.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم                         ۱۰.۹۰۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی                            ۵.۵۹۰.۰۰0
ربع سکه بهار آزادی                            ۳.۱۷۰.۰۰۰
سکه گرمی                                      ۱.۷۷۰.۰۰۰
طلای ۱۸ عیار                                 ۱.۱۰۰.۰۰۰
 
منبع: شبکه اطلاع رسانی طلا
 

logo-samandehi