ورق طلا چیست؟
۱۳۹۷/۸/۵

 
 

ورق طلا چیست؟

ورق طلا یک لایه بسیار نازک ( دهم میلیمتر ) از فلزهای مختلف بوده که روکشی طلایی رنگ داشته و به راحتی قابل چسباندن بر روی هر سطحی میباشد.

مصارف ساختمانی

یکی از کاربردهای متداول و بسیار زیاد در مصرف ورق طلا و سایر ورق های تزئینی استفاده در مصارف ساختمانی می باشد، در ساخت تزئینات مختلف، کار در ابزارهای ساختمانی و پتینه کاری از این متریال بسیار زیاد استفاده میشود.

ساخت سالن هایی مجلل و مکان هایی با زیبایی چم نواز یکی از کاربردهای عمومی این نموه ورق ها در ابنیه و بناهای مسکونی تجاری می باشد

 مصارف درمانی

از دیگر کاربردهای ورق طلا در درمان برخی بیماری های پوستی و همچنین افزایش تمرکز حواس و آرامش میباشد، در کلینک های فوق تخصصی با استفاده از خواص طلا و همچنین القای حس طلا دوستی بر بیماری های روحی و روانی مختلفی غلبه میشود.

در کلینیک های پوست و زیبایی نیز از ورق طلا و مشتقات آن به جهت بهره وری در زیمنه ارتقا نرمی و لطافت پوست استفاده میشود و به درمان برخی بیماری های پوستی نیز کنک می شود.

 مصارف آرایشی و بهداشتی

از دیگر مصارف ورق طلا استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد، بسیاری از آرایشگاه های بزرگ و مطرح و لاکچری شهر ها برای تزئین صورت و ابرو و مژه های مشتریان خود از ورق طلا استفاده می کنند.

همچنین بسیاری از شرکت های ساخت کرم های آرایشی از تکه های ورق طلا در محصولات خود استفاده کرده و یک تلالو درخشان را به پوست مصرف کنندگان خود می دهند.

 

منبع: http://ghalamtarash.ir

 

logo-samandehi